Ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном можуть скасувати
На офіційному порталі Мінекономрозвитку опублікований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню».
Метою прийняття проекту Закону є: скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зменшення адміністративного тиску на суб’єктів господарювання та спрощення започаткування та ведення бізнесу шляхом усунення зайвих обмежень у проведенні певних видів господарської діяльності.
Сучасний стан здійснення господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном та господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України характеризується наступними проблемами.
Державне регулювання господарської діяльності посередництва у працевлаштуванні за кордоном застосовується для вирішення таких завдань, як: недотримання прав і інтересів трудових мігрантів і членів їх сімей, наявність нелегальної праці. Однак ліцензування не тягне за собою зменшення або припинення торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Це пов’язано з тим, що громадяни мають право самостійно здійснювати пошук роботи і працевлаштуватися за кордоном без посередницьких послуг суб’єктів господарювання, що мають відповідну ліцензію.
У той же час якщо залишать ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України воно буде додатковим і надмірним засобом державного регулювання.
Прийняття проекту Закону сприятиме:
- спрощенню умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном шляхом заміни ліцензування зазначеної діяльності на декларативний принцип;
- скасуванню ліцензування господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України;
- удосконаленню норм щодо можливості здійснення діяльності за декларативним принципом.
Наталя Юдіна
27.12.2017