Повернення відповідальності за несвоєчасну сплату податків та звітування
Не дивлячись на військову агресію росії, українці продовжують жити. Бізнес також розвивається, підтримуючи економіку держави. З огляду на це, урядом прийнято рішення повернути штрафні санкції для тих підприємців, хто має можливість виконувати свої податкові обов’язки.
Тож не зволікайте, знайомтесь з особливостями відновлення обов’язковості сплати податків та подання звітності, щоб не наразитися на штрафи.
Податкові обов’язки в умовах війни: оновлені правила
Отож, відповідно до змін Закону № 2260, передбачається відновлення податкових обов’язків для тих платників податків, хто має можливість дотримуватись термінів сплати податків та зборів, подання звітності тощо.
Але, зверніть увагу на терміни, коли починає застосовуватись відповідальність за відповідні правопорушення. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом № 2260 за умови:
- подання податкової звітності до 20 липня 2022 року;
- сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року.
Одразу після спливу цих термінів, у разі невиконання платниками свого податкового обов’язку, до таких платників вже будуть застосовані штрафні санкції, визначені ПКУ.
Водночас, якщо ви все ще не маєте змоги виконувати податкові обов’язки, однак згодом ця можливість відновиться, для вас діятимуть наступні правила.
Платники податків, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, за умови виконання ними таких податкових обов’язків протягом 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей платників податків.
Підтвердження неможливості виконання податкових зобов’язань в умовах війни
А як же держава зрозуміє, хто має, а хто не має можливість виконувати податкові зобов’язання? Як довести факт неможливості, щоб не потрапити під санкції? Звертаємо вашу увагу, що наразі порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків ще офіційно не затверджено. Відповідний порядок разом з переліком документів на підтвердження цього факту має бути затверджено Міністерством фінансів України.
Наразі існує лише проєкт наказу, де прописано відповідний порядок – Наказ «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України та переліків документів на підтвердження», який було опубліковано сайті Мінфіну наприкінці червня. Тож, чекатимемо на остаточне прийняття цього документу, щоб розібратися в усіх особливостях.
Радимо слідкувати за нашим блогом, щоб не проґавати новину щодо затвердження порядку підтвердження неможливості виконувати податковий обов’язок. А якщо вам вже зараз потрібна допомога у складанні звітності та сплаті податків – наші експерти допоможуть, звертайтеся за потрібною послугою.
Забоцька Інна
14.07.2022