Заповни форму

Залиш свої контактні дані - і ми обов’язово зв’яжемося з тобою.




    BIP
    • Про нас
    • Блог
    • Клієнти
    • Вакансії
    • Курси
    • UA
    • RU
    Пн-Пт з 9:00 до 18:00
    +38 (050) 629 04 69
    • +38 (050) 629 04 69
    • Бухгалтерські послуги
      • Бухгалтерський супровід ФОП
      • Ведення бухгалтерського обліку ТОВ
      • Подання звітності ФОП
      • Кадровий облік
      • Консультація бухгалтера
      Всі послуги
    • Юридичні послуги
      • Реєстрація ФОП
      • Реєстрація ТОВ
      • Розробка договорів
      • Реєстрація РРО
      • Юридична консультація
      Всі послуги
    • Пакети послуг
    • Прайс
    Залишити заявку
    arrow Назад до статтей

    Програмні РРО (ПРРО): що це і який вибрати

    В минулому році в українське податкове законодавство було внесено зміни, згідно з якими наразі кожен підприємець, який вже підпадає під обов’язкову фіскалізацію, має використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО). За останньою інформацією з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають їх застосовувати. Що це означає та якому з РРО надати перевагу? Розбираємося разом зі спеціалістами БІП.

    Чого очікувати з 01.01.2022 року?

    Згідно з Податковим кодексом з 01 січня 2022 року закінчується перехідний період і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим. Тепер не важливо, досягнув підприємець ліміту 1320000 грн чи ні – з нового року платники єдиного податку другої – четвертої груп при здійсненні будь-яких розрахункових операцій повинні застосовувати РРО та/або ПРРО.

    Винятком і в 2022 році залишається застосування РРО/ПРРО платниками податку 1 групи: відповідно до вимог п. 296.10 ПКУ РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.

    Звертаємо увагу на підвищення штрафних санкцій за порушення застосування РРО/ПРРО в порівнянні з минулим роком. Тож обачніше буде придбати фіскальний реєстратор і законно вести підприємницьку діяльність.

    ПРРО проти класичних реєстраторів: що краще?

    Програмні РРО стрімко увірвалися в життя суб’єктів господарювання. І не дарма їм так часто віддають перевагу, адже вони одразу по кільком критеріям зручніші та вигідніші за класичні варіанти. Проте, є і недоліки.

    Перш за все, слід розуміти, що ПРРО представляє собою програму, яка може бути встановлена на комп’ютер, планшет або смартфон. Водночас, як класичний РРО – це пристрій, наприклад касовий апарат або фіскальний реєстратор. Порівняємо обидва варіанти за кількома показниками:

    Вартість та витрати

    Серед програмних РРО є безкоштовна альтернатива, розроблена податковою. Проте є й платні версії, розроблені сторонніми фірмами. В свою чергу, класичні пристрої всі є платними, а їх вартість залежить від обраної моделі.

    До того ж, слід врахувати витрати, які передбачаються для обслуговування класичних реєстраторів. Для їх використання встановлена вимога обов’язкового укладання договору з ЦСО, відповідно, щомісячно необхідно оплачувати даний сервіс.  Для ПРРО такої вимоги немає, проте є деякі ПРРО, де також є щомісячні витрати.

    Додатковими витратами при використанні ПРРО є купівля техніки для встановлення програмного РРО: комп’ютера, ноутбука, планшета чи смартфона. І в класичному варіанті присутні додаткові витрати – доведеться купляти принтер друку чеків, якщо в класичному РРО не реалізований даний функціонал, плюс витрати на касову стрічку.

    Процедура реєстрації

    При визначенні з типом РРО слід також звернути увагу на складність і термін його реєстрації.  Розглянемо процедуру обох варіантів.

    Щоб скористатись програмним РРО, потрібно завантажити його з сайту податкової чи іншої компанії, та встановити його на комп’ютер, планшет чи телефон. Після цього в деяких випадках необхідно подати через Електронний кабінет платника податків заяву про реєстрацію за формою 1-прро. Якщо немає підстав для відмови в реєстрації, ПРРО буде присвоєно фіскальний номер і фіскальні номери для чеків. Реєстрація займає 1 день.

    При купівля стандартного  РРО треба укласти договір з ЦСО, після чого подати в податкову заяву на реєстрацію за формою 1-РРО. Детальніше про те як зареєструвати класичний РРО читайте в статті “Особливості застосування РРО єдинниками”. В середньому реєстрація займає до 5 днів.

    Залежність від інтернету та електрики

    Цей показник є надважливим для оцінки розрахункових апаратів, адже від цього напряму залежить можливість проводити продажі.

    Так, ПРРО без інтернету може працювати не більше 168 годин на місяць (не більше 36 годин поспіль) за умови, що є зарезервовані фіскальні номери. У разі відключення електрики та виходу з ладу техніки, не вдасться провести продажі.

    Класичний РРО може працювати без інтернету до 72 годин поспіль, оскільки у нього є фіскальна пам’ять. Якщо у вашому магазині немає стабільного інтернет-підключення, тоді вам підійде класичний РРО. А у разі відключення електрики або виходу з ладу РРО, можна проводити продажі з використанням КОРО (до 7 днів).

    Збереження даних

    Здатність зберігати дані в програмних РРО відсутня, адже копія контрольної стрічки не зберігається в їх пам’яті. Класичний РРО тут має перевагу, і зберігає контрольну стрічку.

    Z-звіти

    При використанні ПРРО Необхідно щодня формувати та передавати на сервер податкової, проте можна налаштувати автоматичну генерацію звітів в програмі. В стандартному також необхідно щодня формувати, а ще й друкувати звіт, в разі здійснення продажу товару.

    Друк чека

    Як відомо, класичні РРО видають лише паперові чеки, саме тому й може знадобитися купівля додаткового обладнання (принтер). В свою чергу програмні реєстратори дають змогу окрім паперового видавати чек в електронному вигляді, надіславши його на електронну пошту покупця або в месенджер.

    Термін експлуатації

    І, нарешті, скільки ж може прослужити той чи інший РРО?

    Програмні РРО можна використовувати безстроково, в той час, як термін експлуатації класичних складає в середньому до 7 років залежно від моделі.

    Проаналізувавши обидва варіанти РРО, дійти чіткою відповіді, що ж краще, неможна. Уважно зважте всі показники і обирайте той, що є кращим саме для вас. Зі свого боку можемо порадити стандартні варіанти, у разі якщо для вас важлива стабільність. А для інтернет розрахунку зручніше користуватись програмними РРО.

    Порівняння моделей ПРРО

    Для того, щоб ви могли обрати між ПРРО, розроблених податковою та різними компаніями, ми розробили порівняльну-таблицю найпоширеніших моделей.

    сравнение прро

    Відповіді на найпоширеніші запитання

    Якщо ФОП продає в інтернеті товар і на сайті є кнопка «сплатити» – чи потрібен РРО?

    РРО потрібен обов’язково, адже це інтернет еквайрінг.

    Якщо підприємець надає лише реквізити рахунку для оплати, чи потрібен РРО?

    Якщо розрахунок відбувається з рахунку на рахунок ФОП без карт (готівка через касу банку, клієнт банк), РРО не потрібен

    Якщо для розрахунків використовується банківський термінал, не банківський iPay.ua, LiqPay чи Приват 24, РРО потрібен.

    Скільки має бути ПРРО у підприємця?

    Мінімум стільки, скільки підприємець має торгових одиниць.

    Наталя Юдіна 3.02.2022

    smile

    Популярні послуги

    • Реєстрація РРО
    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Юридична консультація
    • Розробка договорів
    • Видача ліцензій (алкоголь, тютюн)
    Всі послуги

    blank
    Статті

    18.05.2022

    Добровільна сплата ЄСВ та страховий стаж

    Ми продовжуємо розповідати про податкові стимули, які впроваджує держава з метою підтримки українського бізнесу під час війни. Одним з таких стимулів є можливість не сплачувати єдиний соціальний внесок.

    Загоровський Роман

    Документирование ущерба, нанесенного военными действиями агрессора
    Статті

    18.05.2022

    Документування збитків, завданих військовими діями агресора

    Звертаємо увагу, що для можливості в майбутньому розраховувати на грошову або іншу форму компенсації за зруйноване та пошкоджене нерухоме майно громадян потрібно правильно задокументувати спричинені збитки

    Мартинюк Алла

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%
    Статті

    16.05.2022

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%

    Як відомо, платники Єдиного податку 3-ї групи з 01 квітня 2022 року до закінчення військового стану мають можливість перейти на ставку ЄП у розмірі 2%

    Наталя Юдіна

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи
    Статті

    13.05.2022

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи

    Розглянемо вимоги та обмеження, що висуваються до спрощенців 3-ї групи, які бажають перейти на 2-відсоткове оподаткування, а також, які умови перебування на цій ставці

    Вікторія Чушенко

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану
    Статті

    12.05.2022

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану

    В цій статті ми розглянемо актуальні особливості трудових правовідносин, які виникають при прийнятті нових працівників на роботу в умовах воєнного стану

    Мартинюк Алла

    blank
    Статті

    11.05.2022

    Призупинення трудових відносин на час війни

    З моменту впровадження воєнного стану, багато підприємств, зокрема з найманими працівниками, стикнулися з неможливістю провадити діяльність. Це, в свою чергу, унеможливлює надання роботи працівникам

    Загоровський Роман

    Бронювання працівників під час мобілізації
    Статті

    10.05.2022

    Бронювання працівників під час мобілізації

    До числа військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації в умовах воєнного стану, належать особи, заброньовані за державними структурами, а також підприємствами та організаціями

    Наталя Юдіна

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу
    Статті

    6.05.2022

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу

    Як показує практика, продовження воєнного стану напряму впливає на ведення бізнесу в нашій країні

    Мартинюк Алла

    Актуальний список доступних реєстраційних дій для ФОП на 2022 рік
    Статті

    3.05.2022

    Реєстраційні дії для ФОП станом на початок травня 2022 року

    Спеціалісти БІП вирішили підготувати для читачів актуальний перелік доступних реєстраційних дій для фізичних осіб підприємців станом на травень 2022 року

    Лісаковська Юлія

    Читати більше статей
    BIP
    • UA
    • RU
    • Бух. послуги
    • Ведення бухгалтерії ФОП
    • Ведення бухгалтерії ТОВ
    • Кадровий облік
    • Подання звітності
    • Консультація бухгалтера
    • Пакети послуг
    • Юр.послуги
    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Реєстрація РРО
    • Розробка ІТ-договорів
    • Консультація юриста
    • Послуги адвоката
    • Прайс
    • Про нас
    • Клієнти
    • Блог
    • Вакансії
    • Privacy policy
    • Онлайн-курс
    Залишити заявку
    • telegram
    • linkedIn
    • instagram
    • facebook

    E-mail:

    info@bip.net.ua

    Адреса:

    м. Київ, вул. В. Стуса 35-37, блок № 7, поверх 9, офіс 911

    Телефон:

    +38 (050) 629 04 69

    Copyright © bip.net.ua

    Всі права захищені