Заповни форму

Залиш свої контактні дані - і ми обов’язово зв’яжемося з тобою.




    BIP
    • Про нас
    • Блог
    • Клієнти
    • Вакансії
    • Курси
    • UA
    • RU
    Пн-Пт з 9:00 до 18:00
    +38 (050) 629 04 69
    • +38 (050) 629 04 69
    • Бухгалтерські послуги
      • Бухгалтерський супровід ФОП
      • Ведення бухгалтерського обліку ТОВ
      • Подання звітності ФОП
      • Кадровий облік
      • Консультація бухгалтера
      Всі послуги
    • Юридичні послуги
      • Реєстрація ФОП
      • Реєстрація ТОВ
      • Розробка договорів
      • Реєстрація РРО
      • Юридична консультація
      Всі послуги
    • Пакети послуг
    • Прайс
    Залишити заявку
    arrow Назад до статтей

    Реєстрація ФОП крок за кроком з врахуванням нововведень

    Якщо ви вирішили зайнятися підприємницькою діяльністю та офіційно отримувати дохід від неї, вам слід зареєструватися як фізична особа-підприємець. Дана стаття допоможе вам розібратись, як швидко та правильно це зробити.

    1-й крок – визначитися з переліком КВЕДів та системою оподаткування. Дуже важливо правильно визначити ті види діяльності, якими ви бажаєте займатись, оскільки при отриманні доходу за незареєстрованими видами діяльності вас позбавлять єдиного податку. Крім того є види діяльності, які заборонені при застосуванні спрощеної системи оподаткування (єдиного податку), або певної групи єдиного податку. Наприклад, надавати послуги розробки програмного забезпечення не можна платникам єдиного податку 1-ї групи. Обрати види діяльності ви можете тут. Що стосується обрання системи оподаткування – є дві системи: спрощена та загальна. На спрощеній системі ФОП сплачує 2 податки: єдиний податок (ЄП) та єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Є три групи єдиного податку: платниками 1-ї групи можуть бути лише ФОП, які надають побутові послуги або торгують з лотків на ринках. Ставка ЄП 1-ї групи до 10% від розміру мінімального прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня поточного року. Граничний обсяг доходу на рік становить 300 000 грн. Для платників 2-ї групи спрощеної системи ставка ЄП становить до 20% від розміру мінімальної заробітної плати. Граничний обсяг доходу на рік становить 1 500 000 грн. За видами діяльності 2-га група відрізняється від 3-ї лише тим, що на 2-й групі ФОПи не можуть надавати послуги іншим ФОПам, або юридичним особам, які перебувають на загальній системі оподаткування, в т.ч. іноземним замовникам. Продавати товар можуть, а надавати послуги обмежено. Платники 3-ї групи ЄП платитимуть 5% єдиного податку від суми валового доходу (від усієї суми, що надійшла на рахунок ФОП, або була отримана готівкою чи як ТМЦ). ЄСВ платитимуть всі ФОПи, не залежно від обраної системи оподаткування та наявності доходу, у розмірі 22%, від розміру мінімальної зарплати, встановленої в тому місяці, за який оплачується ЄСВ.

    ФОП загальної системи оподаткування платитимуть 3 податки від суми чистого доходу (валовий дохід – витрати, які мають бути документально підтверджені): ЄСВ 22,0% (однак не менше ніж від мінімальної зарплати), ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) – 18,0% та військовий збір у розмірі 1,5%.

    Для того щоб вам було легше визначитись з вибором, задайте собі наступні питання:

    1. Якими видами діяльності будете займатись?

    2. Якщо це послуги, то кому ви їх надаватимете?

    3. Який обсяг доходу плануэте отримувати? Якщо наприклад, ви надаватимете послуги лише платникам ЄП, проте місячний обсяг доходу у вас буде більший ніж 20 000 грн, то можливо варто реєструватись ФОП платником ЄП 2-ї групи, оскільки 5% для 3-ї групи від 20000=1000 грн., а 20% від мінімальної зарплати в цьому році (максимальна ставка для 2-ї групи) складає 834,60грн.

    4. Чи будуть у вас офіційно підтверджені витрати для загальної системи оподаткування?

    Отже, ви проаналізували все, визначились з КВЕДами та системою (групою) оподаткування, можна переходити до наступного кроку.

    2-й крок – державна реєстрація ФОП. Необхідно заповнити бланк заяви на державну реєстрацію ФОП за формою 10 (форма 10) – надрукувати, або заповнити від руки друкованими літерами. Подати заяву та копію паспорту будь-якому держреєстратору (адреси держреєстраторів). При собі також потрібно мати оригінал паспорту.  Подати документи ви можете: або власноруч, або онлайн на Порталі державних послуг “Дія” або відправити цінним листом з описом, при цьому форма 10 має бути завірена нотаріально, або скориставшись послугами довіреної особи (в цьому випадку вам потрібно буде оформити нотаріальну довіреність). В даній статті буде детально описано шлях реєстрації ФОП власноручно, а про нюанси онлайн реєстрації ви зможете прочитати тут. Якщо ви все заповнили вірно, протягом 3-х робочих днів, з моменту подачі заяви, держреєстратор повинен вас зареєструвати як ФОП. Якщо на сайті Мінюсту (Безкоштовний запит) через три дні не з’явилась інформація про держреєстрацію вас як ФОП слід звернутися до держреєстратора, можливо, вам відмовили через помилки в заяві. Після того як інформація на сайті Мінюсту про вас як ФОП з’явилася, можна переходити до наступного кроку.

    3-й крок – подача заяви на застосування спрощеної системи оподаткування. Подати дану заяву ви можете разом з заявою держреєстратору. Однак були випадки, коли через збій в системі заяви не оброблювались. Тому раджу через кілька днів після реєстрації ФОП при подачі заяви на єдиний податок через держреєстратора перевірити, ввівши ваш номер ідентифікаційного коду на сайті ДПС (реєстр платників ЄП), чи перебуваєте ви на обліку ДПС як платник єдиного податку. Якщо все-таки ні, то слід подати заяву власноруч (бланк заяви на ЄП) в відповідний орган ДПС за місцем реєстрації. На подачу заяви на застосування спрощеної системи  платниками ЄП 3-ї групи є лише 10 календарних днів з дня реєстрації ФОП, а 2-ї групи – до кінця місяця, в якому ФОП був зареєстрований (навіть якщо вас зареєстрували як ФОП 29-30 числа, то до кінця місяця вам слід подати заяву на ЄП – це стосується лише 1-ї та 2-ї групи). Також зверніть увагу на те, що платниками єдиного податку 3-ї групи ФОПи стають з дня реєстрації, а 2-ї групи – з 1-го числа місяця наступного за місяцем реєстрації. І платити ЄСВ потрібно буде, починаючи з місяця реєстрації, не залежно від кількості днів перебування в статусі ФОП в місяці реєстрації. Навіть якщо ви зареєстровані як ФОП останнього дня місяця, сплатити ЄСВ потрібно буде в повному обсязі за місяць. Тому краще перенести реєстрацію ФОП з останнього дня на перший день місяця. Після подачі заяви на єдиний податок обов’язково перевірте інформацію в реєстрі платників ЄП, чи перебуваєте ви на обліку як платник ЄП.

    4-й крок – подача заяви на реєстрацію книги обліку доходів відповідно до обраної системи оподаткування та запиту на витяг з реєстру платників ЄП. Після того, як вас зареєстрували платником єдиного податку, слід подати заяву на реєстрацію книги обліку доходів в довільній формі і саму книгу (в деяких податкових заяву вже не вимагають). Книга має бути прошита, пронумерована та підписана. Раніше дану заяву можна було подати власноруч разом з заявою про застосування спрощеної системи оподаткування, наразі її приймають лиш після реєстрації ФОП платником єдиного податку. Також можна подати ще запит на витяг з реєстру платників єдиного податку як власноруч так і в електронному кабінеті платника податків на сайті ДПС в меню «Листування» (електронний кабінет). Протягом 10 робочих днів мають зареєструвати книгу обліку доходів, яку вам необхідно потім забрати та вести в ній записи доходів.

    5-й крок – отримання ключа ЕЦП. Отримати даний ключ ви можете на будь якому етапі реєстрації ФОП. Його можна безкоштовно згенерувати он-лайн через сервіс АЦСК Приватбанк (АЦСК Приватбанк) в меню «онлайн-сервіси», або отримати в центрі видачі ключів АЦСК ІДД ДПС (пункти обслуговування), або ж отримати через платні сервіси. Ключ ЕЦП вам потрібен для реєстрації ФОП онлайн та для електронної подачі звітності. Також за допомогою ключа можна підписувати документи. Детально про отримання ключів зможете прочитати тут.

     

    Наталя Юдіна 26.08.2019

    smile

    Популярні послуги

    • Ведення бухгалтерського обліку ТОВ
    • Бухгалтерський супровід ФОП
    • Кадровий облік
    • Подання звітності ФОП
    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Реєстрація РРО
    • Розробка договорів
    • Юридична консультація
    • Консультація бухгалтера
    • Надання послуг адвокатів
    Всі послуги

    blank
    Статті

    18.05.2022

    Добровільна сплата ЄСВ та страховий стаж

    Ми продовжуємо розповідати про податкові стимули, які впроваджує держава з метою підтримки українського бізнесу під час війни. Одним з таких стимулів є можливість не сплачувати єдиний соціальний внесок.

    Загоровський Роман

    Документирование ущерба, нанесенного военными действиями агрессора
    Статті

    18.05.2022

    Документування збитків, завданих військовими діями агресора

    Звертаємо увагу, що для можливості в майбутньому розраховувати на грошову або іншу форму компенсації за зруйноване та пошкоджене нерухоме майно громадян потрібно правильно задокументувати спричинені збитки

    Мартинюк Алла

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%
    Статті

    16.05.2022

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%

    Як відомо, платники Єдиного податку 3-ї групи з 01 квітня 2022 року до закінчення військового стану мають можливість перейти на ставку ЄП у розмірі 2%

    Наталя Юдіна

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи
    Статті

    13.05.2022

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи

    Розглянемо вимоги та обмеження, що висуваються до спрощенців 3-ї групи, які бажають перейти на 2-відсоткове оподаткування, а також, які умови перебування на цій ставці

    Вікторія Чушенко

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану
    Статті

    12.05.2022

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану

    В цій статті ми розглянемо актуальні особливості трудових правовідносин, які виникають при прийнятті нових працівників на роботу в умовах воєнного стану

    Мартинюк Алла

    blank
    Статті

    11.05.2022

    Призупинення трудових відносин на час війни

    З моменту впровадження воєнного стану, багато підприємств, зокрема з найманими працівниками, стикнулися з неможливістю провадити діяльність. Це, в свою чергу, унеможливлює надання роботи працівникам

    Загоровський Роман

    Бронювання працівників під час мобілізації
    Статті

    10.05.2022

    Бронювання працівників під час мобілізації

    До числа військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації в умовах воєнного стану, належать особи, заброньовані за державними структурами, а також підприємствами та організаціями

    Наталя Юдіна

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу
    Статті

    6.05.2022

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу

    Як показує практика, продовження воєнного стану напряму впливає на ведення бізнесу в нашій країні

    Мартинюк Алла

    Актуальний список доступних реєстраційних дій для ФОП на 2022 рік
    Статті

    3.05.2022

    Реєстраційні дії для ФОП станом на початок травня 2022 року

    Спеціалісти БІП вирішили підготувати для читачів актуальний перелік доступних реєстраційних дій для фізичних осіб підприємців станом на травень 2022 року

    Лісаковська Юлія

    Читати більше статей
    BIP
    • UA
    • RU
    • Бух. послуги
    • Ведення бухгалтерії ФОП
    • Ведення бухгалтерії ТОВ
    • Кадровий облік
    • Подання звітності
    • Консультація бухгалтера
    • Пакети послуг
    • Юр.послуги
    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Реєстрація РРО
    • Розробка ІТ-договорів
    • Консультація юриста
    • Послуги адвоката
    • Прайс
    • Про нас
    • Клієнти
    • Блог
    • Вакансії
    • Privacy policy
    • Онлайн-курс
    Залишити заявку
    • telegram
    • linkedIn
    • instagram
    • facebook

    E-mail:

    info@bip.net.ua

    Адреса:

    м. Київ, вул. В. Стуса 35-37, блок № 7, поверх 9, офіс 911

    Телефон:

    +38 (050) 629 04 69

    Copyright © bip.net.ua

    Всі права захищені