Внесення змін до Податкового кодексу України: що очікувати?
09.11.2020 на сайті Державної податкової служби України з’явилася інформація про те, що Державна податкова служба розробила проєкти взаємопов’язаних Законів України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо удосконалення процедури погашення податкового боргу).
Основні нововведення, що передбачають дані закони:
- збільшення розміру податкового боргу (з 1020 грн до 2210 грн);
- списання штрафних санкцій та пені у разі сплати основної суми податкового боргу юридичними особами протягом 3 місяців, фізичними особами – 6 місяців;
- збільшення строку давності для стягнення податкового боргу з 3 років (1095 днів) до 6 років (до 2190 днів);
- започаткування реалізації заставного майна боржників через систему електронних торгів «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ»;
- розкриття банківської таємниці з рахунків боржника у банках.
Заступник Голови Державної податкової служби України пояснює важливість даних законопроектів тим, що через невиконання своїх обов’язків та несплату платниками своїх зобов’язань, до бюджету не надходить значна сума грошових коштів, що, як наслідок – сприяє формуванню боргу.
Які загрози можуть очікувати на платників?
По-перше, це розкриття банківської таємниці, та, як наслідок, можливість списання коштів боржника з банківського рахунку та спрямування їх в бюджет в рахунок погашення боргу.
По-друге, прийняття даних законів передбачатиме збільшення строку давності для стягнення податкового боргу удвічі. Як наслідок, перевірки контролюючими органами проводитимуться не за 3 роки, а за 6.
Чи простимулюють такі дії платників до самостійної сплати зобов’язань можна лише здогадуватися.
Наразі, дані законопроєкти направлено на погодження до Міністерства фінансів України. Чекатимемо опублікування даних законопроектів аби ознайомитися детальніше.
Наталя Юдіна
1.12.2020