Все про I групу спрощенців: актуальні умови перебування та зміни на час війни
З початку повномасштабного російського вторгнення на територію України, з метою підтримки економіки загалом та підприємців зокрема, державою було введено ряд змін, що стосуються оподаткування, податкової звітності, застосування санкцій тощо.
БІП продовжує вивчати і розповідати своїм читачам про зміни воєнного періоду в сфері ведення бізнесі, адже ми – Бухгалтер ідеального підприємця.
Розберемо окремо актуальні умови перебування на спрощеній системі оподаткування кожної з груп. В сьогоднішній статті розповідаємо про спрощенців 1-ї групи.
Умови перебування
Наразі, більшість основних умов перебування на 1-й групі спрощеної системи оподаткування залишилися незмінними. Мова йде про такі, умови як, наприклад, вимога до кількості найманих працівників, граничний обсяг доходу тощо. Нагадаємо про них детальніше:
- Допустимі види діяльності: торгівля на ринку, надання побутових послуг населенню;
- Граничний обсяг доходу – 167 розмірів мінімальної заробітної плати (1 085 500 грн);
- Кількість найманих працівників – вимоги відсутні, адже підприємцям 1 групи заборонено використовувати працю найманих осіб ;
- Ставка ЄП (єдиного податку) – не більше 10% прожиткового мінімуму (не більше 248 грн);
- Ставка ЄВ (єдиного внеску) – 22% мінімальної заробітної плати;
- Облік – ведення обліку доходів можна здійснювати у довільній формі, в паперовому чи електронному вигляді шляхом щомісячного відображення доходів;
- РРО – вимоги до обов’язкового застосування відсутні.
Зміни на час воєнного періоду
-
Звітність
Як відомо, платники податків на 1-й спрощеній групі оподаткування мають обов’язок подавати Щорічну Декларацію з єдиного податку, яка включає звіт з єдиного внеску.
Зазвичай ця декларація подається протягом 60 календарних днів після завершення відповідного року, тобто гранична дата подання такої звітності у 2022 р. була передбачена до 1 березня.Однак, нововведення податкового законодавства, прийняті після 24 лютого, ввели можливість не заповнювати Декларацію за період, у якому не сплачувався єдиний податок. Також, у разі неможливості вчасно подати Декларацію ви зобов’язується подати її протягом 6 місяців після завершення чи скасування воєнного стану.
-
Сплата податків
На період воєнного стану було скасовано обов’язок сплати єдиного внеску та єдиного податку. Проте, умови та терміни їх скасування різні.Єдиний податок – можна не сплачувати з 01.04.2022 р. до призупинення чи скасування воєнного, надзвичайного стану.
* за звичайних умов, єдиний податок сплачується не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовий внесок за весь звітний період.
Єдиний внесок (за себе) – дозволяється не сплачувати з 01.03.2022 р. + 12 календарних місяців після закінчення воєнного стану.
* за звичайних умов, єдиний внесок сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом.
** на період несплати єдиного внеску, вам не буде нараховуватись страховий стаж.
Якщо у вас залишилися питання, щодо умов перебування на 1-й спрощеній групі оподаткування під час воєнного стану, спеціалісти БІП нададуть кваліфіковану консультацію бухгалтера.
В свою чергу, радимо тим підприємцям, які знаходяться на безпечних територіях, продовжувати вести діяльність та, за можливості, не користуватися податковими пільгами для підтримки економічного фронту України.
Вікторія Чушенко
28.04.2022