Як розпочати власний бізнес: алгоритм реєстрації
Якщо ви все-таки зважилися піти на фріланс або вести власну підприємницьку діяльність, алгоритм її легального оформлення наступний.
Вибір форми для реєстрації своєї діяльності: ФОП або ТОВ
Більш простою формою ведення підприємницької діяльності є, звісно, ФОП. Для цього достатньо мати повну цивільну дієздатність, яка досягається з 18 років, або з 16 років з дозволу батьків.
Правильно визначити вид діяльності за КВЕД і вказати потрібний код в заяві про реєстрацію
Якщо ви працюєте в сфері IT, рекомендуємо ознайомитися з цим матеріалом.
Визначитися з системою оподаткування: загальна або спрощена
Загальна система оподаткування підійде в тому випадку, якщо ви не можете спрогнозувати розмір своїх доходів, однак є ймовірність, що вони будуть перевищувати 7 млн грн/рік. Розмір податків при такій системі становить 18% ПДФО, 1.5% військового збору і 22% єдиного соціального внеску.
Водночас, спрощена система оподаткування підходить для мікробізнесу і тут виділяють кілька груп.
Для ведення підприємницької діяльності в IT-індустрії ми пропонуємо вибрати II групу, якщо ви плануєте надавати послуги невеликим компаніям на українському ринку. У всіх інших випадках, якщо ваші доходи не будуть перевищувати 7 млн грн/рік, краще оформити III групу. Ставка оподаткування в цій групі становить 5% від доходу і єдиний соціальний внесок.
Оформлення документів
Здійснюється або шляхом подачі пакета документів реєстратору або шляхом онлайн-заявки за допомогою ЕЦП. По завершенню процедури реєстрації ви можете звернутися в банк для відкриття розрахункового рахунку.
А якщо ви маєте потребу у висококваліфікованому бухгалтерському або юридичному супроводі вашої підприємницької діяльності, фахівці БІП з радістю допоможуть вам.
Літман Максим
19.08.2021