Як відкрити ФОП після закриття
Іноді виникають ситуації, коли підприємець йде від свого роботодавця і вирішує закрити ФОП, а через 2-3 місяці знову влаштовується на роботу. І вимога нового роботодавця – мати оформлене ФОП, стає сюрпризом.
Як безпечно відновити свою підприємницьку діяльність і при цьому не заплатити зайві податки
Панікувати не варто, для бухгалтерів це типова ситуація. Перш за все, радимо звернути увагу на кілька моментів:
- Після подачі заяви про закриття ФОП, потрібно обов’язково подати ліквідаційні звіти і виплатити останні податкові платежі. Перевірте, чи було все сплачено за єдиним податком за кожен місяць/квартал і чи сплачено ЄСВ за останній місяць діяльності. Всю цю інформацію можна знайти в вашому особистому податковому кабінеті за допомогою ЕЦП.
- Вибір системи єдиного податку доступний тільки 1 раз на календарний рік. Таким чином, якщо ви закрилися, наприклад, в квітні 2021 року і плануєте в цьому ж році відкрити заново ФОП, відновити його на єдиному податку можна тільки з 1 січня 2022. Якщо ж ви все-таки плануєте відновлювати свою діяльность в цьому ж році, ви будете перебувати на загальній системі оподаткування. При цьому є наступні нюанси: якщо у вас будуть документально підтверджені витрати – ви зможете зменшити об’єкт оподаткування і тим самим зменшити суму податків.
Надалі для переходу на єдиний податок вам необхідно буде завчасно подати заявку на перехід на спрощену систему і додати розрахунок доходів за попередній календарний рік.
Якщо ви боїтеся заплутатися в процедурі, фахівці БІП завжди допоможуть в обслуговуванні вашого ФОП.
Літман Максим
23.08.2021