Як закрити ФОП в 2021-2022 році
Однією з популярних послуг в нашій компанії є послуга закриття ФОП. Підприємці закривають свій ФОП по різним причинам: хтось виїжає на постійне місце проживання за кордон, а хтось впевнений, що більше здійснювати господарську діяльність не буде.
Припинення підприємницької діяльності ФОП
Вжливо звернутися до професіоналів, адже не рідко клієнти вважали що їх ФОП закритий до появи виконавчого провадження по заборгованості зі сплати податків, що вказувало на те, що в свій час підприємець не закрив ФОП і податкові зобов’язання продовжували існувати.
При припиненні підприємницької діяльності можна виділити наступні етапи:
- Подання заяви щодо державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем державному реєстраторові;
Таку заяву про припинення підприємницької діяльності можна подати онлайн або ж особисто державному реєстраторові. Дуже важливо після подання заяви прослідкувати, аби на сайті Міністерства юстицій статус вашого підприємця зазначався як “припинено”. Без закриття ФОП в державного реєстратора вам далі продовжують нараховуватися податки та є обов’язок з подання звітності, навіть якщо доходу й немає.
Подання заяви державному реєстраторові про припинення діяльності ще не означає закриття вашого ФОП як вважають підприємці. Наступні етапи є теж важливими, дотримання яких збереже вас від нарахування штрафних санкцій з боку контролюючих органів.
- Подання ліквідаційної звітності до контролюючих органів за місцем реєстрації ФОП;
- Сплата всіх необхідних податків та проведення розрахунків з податковою;
Дуже важливо переконатися, що у вас відсутні будь які боргові зобов’язання перед податковою. Податки сплачені вчасно, звіти подані правильно та дотримано терміни подачі звітності.
- Перевірка чи відсутні борги.
На цей пункт варто звернути окрему увагу, адже якщо закриєте ФОП при цьому маючи борг, наприклад, перед орендодавцем – можете бути притягнуті до відповідальності вже як фіз.особа, адже ФОП несе відповідальність всім своїм майном.
- Якщо є наймані працівники – відповідно теж потрібно провести документальну перевірку та відповідності нарахувань по заробітній платі;
- Отримання банківських виписок з банку та закриття всіх відкритих рахунків в банках;
- Подання до податкової заяви про проведення перевірки підприємницької діяльності;
Варто відмітити, що в податковому кодексі відсутній обов’язок щодо подання такої заяви, проте, ФОП може самостійно у довільній формі подати відповідну заяву до контролюючого органу, після цього приймається рішення щодо проведення перевірки такого платника податків. Також, законодавством не встановлено і строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки.
- Сформувати пакет документів необхідний для податкової перевірки;
- Пройти перевірку та знятися з обліку в контролюючих органах;
Закриття вашого ФОП з БІП
Щоб не допуститися помилки при закритті вашого ФОПу краще звернутися до спеціалістів, які допоможуть з легкістю пройти кожен з вищеописаних етапів припинення підприємницької діяльності. За час роботи з клієнтами ми мали дуже багато звернень коли клієнти допускалися помилок і мали неприємності в майбутньому.
Вікторія Чушенко
5.11.2021