Заповни форму

Залиш свої контактні дані - і ми обов’язово зв’яжемося з тобою.




    BIP
    • Про нас
    • Блог
    • Клієнти
    • Вакансії
    • Курси
    • UA
    • RU
    Пн-Пт з 9:00 до 18:00
    +38 (050) 629 04 69
    • +38 (050) 629 04 69
    • Бухгалтерські послуги
      • Бухгалтерський супровід ФОП
      • Ведення бухгалтерського обліку ТОВ
      • Подання звітності ФОП
      • Кадровий облік
      • Консультація бухгалтера
      Всі послуги
    • Юридичні послуги
      • Реєстрація ФОП
      • Реєстрація ТОВ
      • Розробка договорів
      • Реєстрація РРО
      • Юридична консультація
      Всі послуги
    • Пакети послуг
    • Прайс
    Залишити заявку
    arrow Назад до статтей

    Яку групу єдиного податку обрати для ФОП?

    Ви вирішили обрати спрощену систему оподаткування, проте не можете зрозуміти, яку саме з трьох груп вам обрати, яка група буде максимально вигідною та яку групу взагалі за родом вашої діяльності можливо обрати? На ці питання намагатимемось дати детальні відповіді.

    Отже, існує три групи спрощеної системи оподаткування (єдиного податку). Розглянемо умови переходу та обмеження щодо застосування певної групи єдиного податку:

    1-ша група ЄП: До неї відносяться фізичні особи-підприємці (ФОПи), які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень (відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

    З переліком побутових послуг ви можете ознайомитись за посиланням п. 7 ст. 291 ПКУ .

    2-га група ЄП: До неї відносяться ФОПи, які зг. з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства; можуть використовувати працю найманих працівників у кількості, яка не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

    З 1-го січня 2021 року річний ліміт доходу підвищується до 2,5 млн.грн. на рік.

    Просимо звернути увагу на наступний нюанс: ФОП на 2-й групі єдиного податку НЕ може надавати послуги іншим ФОПам, юрособам, які не перебувають на спрощеній системі оподаткування та іноземним замовникам. А ось продавати товар може будь-кому.

    Також не можуть бути ФОПами 2-ї групи, підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи-підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

    3-я група ЄП: До неї належать фізичні особи-підприємці, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень; вони можуть використовувати працю найманих працівників без обмежень у кількості (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

    Разом з цим, підпунктами 291.5.1 – 291.5.4, 291.5.7 та 291.5.8 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп:
    суб’єкти господарювання (зокрема фізичні особи-підприємці), які здійснюють:
    1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
    2) обмін іноземної валюти;
    3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
    4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
    5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
    6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України від 07 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування» із змінами та доповненнями, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ;
    7) діяльність з управління підприємствами;
    8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж;
    9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
    10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;

    фізичні особи-підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;

    фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;

    страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;

    фізичні особи – нерезиденти;

    платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

    Отож, підсумуємо, якщо види діяльності, якими буде займатись ФОП, не заборонені для певної групи єдиного податку, то зважати слід на суму доходу, наявність найманих працівників та кому саме будуть надаватись послуги. Наприклад, якщо ви плануєте надавати побутові послуги, то ви можете перебувати на 1-й групі, якщо ваш ліміт доходу буде перевищено (більш ніж 300 тис. грн.), то слід перейти на 2-гу групу, якщо ж наприклад, дані побутові послуги будуть надаватись юрособам на загальній системі оподаткування, то ФОП має перейти на 3-ю групу ЄП.

    Якщо ФОП надає послуги населенню, або іншим ФОП чи юрособам, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, його річний обсяг доходу не перевищує межу для 2-ї групи (в 2020 році це 1,5 млн.грн.), то під час вибору групи слід звернути увагу на місячну суму доходу. На 2-й групі ставка ЄП складає максимум 20% від мінімальної заробітної плати, а на 3-й групі – 5% від суми валового доходу. Якщо сума ставки для 2-ї групи більша ніж 5% єдиного податку для 3-ї групи, то оптимальніше застосовувати 3-ю групу, якщо ж навпаки, то відповідно – 2-гу групу. Наприклад, місячний  дохід складає 15000 грн, сума ЄП по максимальній ставці 20% для 2-ї групи у 2020 році складає 944,60, грн, а 5% для 3-ї від заданої суми доходу становитиме 750 грн (15000*5%). Зрозуміло, що в даному випадку для ФОП буде рентабельніше перебувати на 3-й групі.

    При оптимальному виборі групи спрощеної системи оподаткування слід зважати як на обмеження перебування так і на суми податків, які застосовують для певної групи. Про розміри ЄП в 2020 році ви можете прочитати у нашій статті, а про терміни сплати ЄП читайте ось тут.

    На останок зауважимо, що переходити з групи на групу можна лише з нового кварталу, подавши при цьому заяву максимум за 15 календарних днів до його початку. В проекті Закону №1210 передбачено внести зміни по річним лімітам доходу:

    Для 1-ї групи – з 300 тис.грн. до 1 млн.грн.;

    Для 2-ї групи – з 1,5млн. грн. до 5 млн.грн.;

    Для 3-ї групи – 3 5 млн. грн. до 7,5 млн.грн.

    Верховна Рада прийняла цей законопроект в цілому і тепер його повинен підписати Президент України, тоді він набуде чинності. Як свідчить інформація на сайті ради проект закону № 1210 передали на підпис Президенту 11.02.2020 р.

    Наталя Юдіна 18.02.2020

    smile

    Популярні послуги

    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Бухгалтерський супровід ФОП
    • Ведення бухгалтерського обліку ТОВ
    • Консультація бухгалтера
    • Юридична консультація
    Всі послуги

    blank
    Статті

    18.05.2022

    Добровільна сплата ЄСВ та страховий стаж

    Ми продовжуємо розповідати про податкові стимули, які впроваджує держава з метою підтримки українського бізнесу під час війни. Одним з таких стимулів є можливість не сплачувати єдиний соціальний внесок.

    Загоровський Роман

    Документирование ущерба, нанесенного военными действиями агрессора
    Статті

    18.05.2022

    Документування збитків, завданих військовими діями агресора

    Звертаємо увагу, що для можливості в майбутньому розраховувати на грошову або іншу форму компенсації за зруйноване та пошкоджене нерухоме майно громадян потрібно правильно задокументувати спричинені збитки

    Мартинюк Алла

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%
    Статті

    16.05.2022

    Подача декларації та сплата податків на 3-й групі ЄП за ставкою 2%

    Як відомо, платники Єдиного податку 3-ї групи з 01 квітня 2022 року до закінчення військового стану мають можливість перейти на ставку ЄП у розмірі 2%

    Наталя Юдіна

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи
    Статті

    13.05.2022

    Умови оподаткування 2% на спрощеній системі 3-ї групи

    Розглянемо вимоги та обмеження, що висуваються до спрощенців 3-ї групи, які бажають перейти на 2-відсоткове оподаткування, а також, які умови перебування на цій ставці

    Вікторія Чушенко

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану
    Статті

    12.05.2022

    Особливості прийняття на роботу в умовах воєнного стану

    В цій статті ми розглянемо актуальні особливості трудових правовідносин, які виникають при прийнятті нових працівників на роботу в умовах воєнного стану

    Мартинюк Алла

    blank
    Статті

    11.05.2022

    Призупинення трудових відносин на час війни

    З моменту впровадження воєнного стану, багато підприємств, зокрема з найманими працівниками, стикнулися з неможливістю провадити діяльність. Це, в свою чергу, унеможливлює надання роботи працівникам

    Загоровський Роман

    Бронювання працівників під час мобілізації
    Статті

    10.05.2022

    Бронювання працівників під час мобілізації

    До числа військовозобов’язаних, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації в умовах воєнного стану, належать особи, заброньовані за державними структурами, а також підприємствами та організаціями

    Наталя Юдіна

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу
    Статті

    6.05.2022

    На що впливає продовження терміну дії воєнного стану для бізнесу

    Як показує практика, продовження воєнного стану напряму впливає на ведення бізнесу в нашій країні

    Мартинюк Алла

    Актуальний список доступних реєстраційних дій для ФОП на 2022 рік
    Статті

    3.05.2022

    Реєстраційні дії для ФОП станом на початок травня 2022 року

    Спеціалісти БІП вирішили підготувати для читачів актуальний перелік доступних реєстраційних дій для фізичних осіб підприємців станом на травень 2022 року

    Лісаковська Юлія

    Читати більше статей
    BIP
    • UA
    • RU
    • Бух. послуги
    • Ведення бухгалтерії ФОП
    • Ведення бухгалтерії ТОВ
    • Кадровий облік
    • Подання звітності
    • Консультація бухгалтера
    • Пакети послуг
    • Юр.послуги
    • Реєстрація ФОП
    • Реєстрація ТОВ
    • Реєстрація РРО
    • Розробка ІТ-договорів
    • Консультація юриста
    • Послуги адвоката
    • Прайс
    • Про нас
    • Клієнти
    • Блог
    • Вакансії
    • Privacy policy
    • Онлайн-курс
    Залишити заявку
    • telegram
    • linkedIn
    • instagram
    • facebook

    E-mail:

    info@bip.net.ua

    Адреса:

    м. Київ, вул. В. Стуса 35-37, блок № 7, поверх 9, офіс 911

    Телефон:

    +38 (050) 629 04 69

    Copyright © bip.net.ua

    Всі права захищені