Дозвіл на працевлаштування

Дозвіл на працевлаштування іноземних громадян видається Центром зайнятості. Саме цей документ дозволяє роботодавцям приймати на роботу іноземців.

На сьогоднішній день оформити даний дозвіл можна на термін, що не перевищує три роки. Однак законодавство допускає можливість його продовження на такий же термін.

Як отримати дозвіл на працевлаштування в Україні

Для оформлення дозволу роботодавцю необхідно підготувати наступні документи:

  • заяву на отримання дозволу;
  • паспорт іноземного громадянина (з перекладом);
  • 2 фотографії розміру 3,5 * 4,5 см;
  • проект трудового договору.

Це умовний пакет документів. У кожному конкретному випадку для отримання дозволу на роботу можуть знадобитися додаткові як, например: копія диплому, нотаріально засвідчені копії документів, що ідентифікують об’єкт авторським правом і так далі.

Рішення про видачу дозволу приймається протягом 7 робочих днів  з дня подачі заяви.

Якщо дозвіл на роботу для іноземних громадян підтверджено Центром зайнятості, то роботодавець зобов’язаний протягом 10 днів сплатити держмито.

Дозвіл на роботу для іноземців: продовження дії документа

Дозвіл може продовжуватися необмежену кількість разів. Однак для того щоб отримати схвалення від Центру зайнятості, роботодавцю необхідно вкластися у встановлений термін: повторне оформлення дозволу на роботу в Україні має бути проведено не пізніше 20 днів до закінчення терміну дії попереднього документа.

Термін розгляду повторного (і всіх наступних) звернення – 3 дні. При цьому пакет документів істотно звужується. Роботодавцю потрібно підготувати тільки заяву і фотографії встановленого зразка (додаткові документи знадобляться тільки в разі зміни первинних даних іноземного працівника).

Переваги роботи з нами

Переваги роботи з нами

1
100% конфіденційність даних підприємця

Ми гарантуємо тобі 100% конфіденційність усіх процесів, умов договору, даних та інших нюансів твого бізнесу.

2
Відповідальність

Ми цінуємо довіру наших клієнтів. Ми повністю відповідаємо за якість послуг, що надаються, безпеку отриманих даних і виконання поставлених обіцянок перед клієнтом.

3
Оптимізація

Якість послуг, що надаються і швидкість вирішення питань клієнтів - дуже важливі показники для нашої компанії. Ми намагаємося максимально спростити процес ведення фінансів та бухгалтерії для наших клієнтів, впроваджуючи різні інновації, в тому числі і продукти власної розробки.

4
Користь

Ми працюємо так, щоб всі використані рішення були корисні клієнтові, а не навпаки. Працюємо в рамках закону і на совість.

Детальніше про працевлаштування іноземців в Україні

Конституцією України декларується рівність громадян, іноземців та осіб без громадянства перед законом незалежно від їх походження, соціального і майнового стану, расової і національної належності, статі, мови, релігії та інших обставин.

Для укладання строкових трудових договорів між українськими роботодавцями та іноземцями є обов’язковим отримання відповідних дозволів на працевлаштування зі сторони роботодавців. Порядок та умови отримання таких дозволів визначаються Законом України від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі за текстом – Закон).

Законом передбачений перелік категорій іноземців, працевлаштування яких здійснюється без отримання зазначених дозволів, до числа яких входять особи, які отримали посвідку на постійне проживання або дозвіл на іміграцію, набули статусу біженців, професійні спортсмени, артисти та працівники мистецтва, працівники представництв іноземних компаній та закордонних ЗМІ, та інші категорії.

 Оплата праці

Звертаємо увагу, що обов’язковою умовою для отримання роботодавцем дозволу на працевлаштування є виплата іноземцям заробітної плати у розмірі не менше 10 мінімальних заробітних плат (для іноземців, що будуть зайняті в громадських та благодійних організаціях, а також у закладах освіти – не менше 5 МЗП) протягом строку дії дозволу.

Вимога щодо встановлених розмірів мінімальної заробітної плати не поширюється на отримання дозволів для працевлаштування особливих категорій іноземців, до числа яких відносяться:

  • іноземні високооплачувані професіонали, заробітна плата яких становить не менше 50 мінімальних заробітних плат;
  • засновники, учасники та/або бенефіціари українських компаній;
  • випускники вишів, що входять до сотні світових рейтингів університетів;
  • іноземні працівники творчих професій, які займаються створенням об’єктів авторського права та/або суміжних прав (комп’ютерних програм, баз даних, художніх та інших об’єктів);
  • ІТ-професіонали;
  • гіг-спеціалісти.

Отже, у випадку отримання дозволів на працевлаштування іноземців – працівників творчих професій, ІТ-професіоналів та гіг-спеціалістів, українські роботодавці не зобов’язані забезпечувати виплату заробітної плати у вищезазначених розмірах при працевлаштуванні таких іноземців.

Вимоги до документів на працевлаштування

Інформуємо, що оформлені та видані за кордоном документи, оригінали та/або копії яких подаються серед інших документів для отримання дозволів, мають бути легалізовані та перекладені в установленому порядку.

Строк дії виданих дозволів на працевлаштування іноземців залежить від підстави їх отримання та не може перевищувати 3 роки.

Законодавством встановлена плата за видачу дозволів на застосування праці іноземців залежно від їх строку дії. Для дозволів, що видаються строком від 1 до 3 років, плата складає 6 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 1 січня року, в якому подаються документи); для дозволів, що видаються строком від 6 місяців до 1 року включно – 4 ПМПО; для дозволів, що видаються строком до 6 місяців – 2 ПМПО.

Роботодавець вносить плату протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення про видачу дозволу за зазначеними в рішенні платіжними реквізитами. Після внесення плати роботодавець зобов’язаний укласти строковий трудовий договір з іноземцем та надати належним чином засвідчену копію територіальному органу Державної служби зайнятості.

Наголошуємо, що національним законодавством не передбачена можливість прийняття на роботу іноземців до українських роботодавців на умовах трудових договорів, укладених на безстроковій основі.

Видані дозволи підлягають скасуванню у випадках невнесення роботодавцем плати за видачу дозволу у встановлений строк, неподання роботодавцем засвідченої копії укладеного трудового договору, припинення трудового договору між роботодавцем та іноземцем, недостовірність даних у поданих роботодавцем для отримання дозволу документах, наявність рішення про примусове  видворення або повернення іноземця.

Штрафи за незаконне працевлаштування іноземців

Варто зазначити про штрафні санкції за порушення роботодавцем умов використання праці іноземців, а саме:

  • у  разі застосування праці іноземців на умовах трудового або іншого договору без відповідного дозволу стягується штраф за кожну особу у 20-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (стаття 53 Закону);
  • у разі застосування праці іноземців на інших умовах, відмінних від передбачених дозволом, стягується штраф за кожну особу у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (стаття 53 Закону).

Законодавством передбачена адміністративна відповідальність посадових осіб роботодавця за допуск до роботи іноземця на умовах трудового договору без відповідного дозволу, що тягне за собою накладення штрафу від 8500 до 17000 гривень (стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Як це працює?

Процес роботи

  • 01
    Заявка

    Потрібна наша допомога? Залишай заявку на нашому сайті, у чаті або телефонуй за номерами, вказаними на сайті. А далі переходимо до наступного кроку!

  • 02
    Консультація

    Ми опрацювали твою заявку та можемо надати тобі кваліфіковану допомогу під час консультації. Формат обирай сам - телефоном, у Skype чи у нас в офісі. Як тобі зручніше?

  • 03
    Договір

    Круто! Тепер ми з тобою співпрацюватимемо. Залишилось лише обговорити умови та укласти договір про надання послуг.

  • 04
    Надання послуг

    Ти вже знайомий зі своїм бухгалтером та юристом, тож ми можемо повноцінно виконувати твое замовлення.

Що про нас кажуть клієнти?

Що про нас кажуть клієнти?

Відгуки

Олександр Миколаєнко

CEO Tallium Inc.

Працюю з БІП вже 8 років, з моменту відкриття свого бізнесу. Якість сервісу зросла за останніх кілька років, хлопці підлаштувалися під наші процеси. В цілому задоволений якістю послуг, готовий рекомендувати іншим підприємцям.

Сергій Тюрін

СЕО Lanteria

Співпрацюємо з BIP вже багато років. Якщо говорити про бухгалтерський обслуговуванні, для мене важливі 3 речі: відповідність законодавству і вимогам держорганів, хороші відгуки від співробітників і, щоб, по можливості, потрібно мінімум мого особистого часу :) З BIP все три мої цілі досягаються!

Аліна Гірс

директор компанії Worldticket

Як директор нашої компанії, дуже рада, що в свій час зробила вибір на користь Наталії та Романа з ведення бухгалтерії всіх наших співробітників. Все робиться оперативно, в обумовлені терміни. Нещодавно перейшли на електронний документообіг з ініціативи Наталії. Можна і з особистих питань бухгалтерським завжди отримати консультацію. Дякую Вам за прекрасну роботу. Однозначно, рекомендую!

Володимир Красношапка

керівник ІТ відділу

Користуюся послугами бухгалтерії bip.net.ua вже багато років. Весь цей час рівень сервісу - на високому рівні. Настійно рекомендую всім, хто хоче довірити бухгалтерію професіоналам, звертатися в компанію БІП.

Ми надаємо широкий спектр послуг для підприємців (ФОП, ТОВ), в сфері бухгалтерії та юриспруденції. Впевнені, у нас ти знайдеш те, що тобі потрібно.

Блог