Заповнення книги обліку

Книга обліку доходів і витрат ФОП – важливий бухгалтерський документ, в якому міститься інформація, яка визначає розмір чистого оподатковуваного доходу (прибутку).

Підприємці мають можливість самостійно обирати спосіб ведення книги. На сьогоднішній день є два варіанти заповнення даного документа: паперовий і електронний.

Книга обліку доходів і витрат 2021: основні функції

У липні поточного року в обіг була введена типова форма Книги. Нова форма відрізняється від попередньої більш розгорнутим змістом (були додані графи для амортизації основних засобів і нематеріальних активів).

На підставі книги обліку доходів і витрат можна:

 • заповнити податкову декларацію про майновий стан і доходи;
 • визначити суму податкових зобов’язань;
 • розрахувати авансові платежі з ПДФО.

Даний бухгалтерський документ є основною формою контролю за фінансовою діяльністю підприємства.

На сьогоднішній день немає необхідності реєструвати книгу обліку в податковій.

Ведення книги обліку доходів і витрат

Заповнювати декларацію про доходи необхідно в національній валюті. Це означає, що Книга повинна в обов’язковому порядку заповнюватися в гривні із зазначенням копійок.

Паперовий варіант даного документа оформляється чорнилом темних тонів (в Наказі Міністерства Фінансів №261 колір чорнила чітко не вказано, проте рекомендується використовувати чорні і сині тони кулькової ручки).

Почерк повинен бути розбірливим. Виправлення допускаються, але вони повинні бути оформлені у вигляді окремої графи.

Електронний формат заповнення Книги доступний в двох варіантах:

 • у вигляді таблиці Excel;
 • через електронний кабінет платника податків (тут також можна заповнити декларацію про доходи).

Книга обліку доходів може бути утилізована через 3 роки після закінчення звітного періоду.

Переваги роботи з нами

Переваги роботи з нами

1
100% конфіденційність даних підприємця

Ми гарантуємо тобі 100% конфіденційність усіх процесів, умов договору, даних та інших нюансів твого бізнесу.

2
Відповідальність

Ми цінуємо довіру наших клієнтів. Ми повністю відповідаємо за якість послуг, що надаються, безпеку отриманих даних і виконання поставлених обіцянок перед клієнтом.

3
Оптимізація

Якість послуг, що надаються і швидкість вирішення питань клієнтів - дуже важливі показники для нашої компанії. Ми намагаємося максимально спростити процес ведення фінансів та бухгалтерії для наших клієнтів, впроваджуючи різні інновації, в тому числі і продукти власної розробки.

4
Користь

Ми працюємо так, щоб всі використані рішення були корисні клієнтові, а не навпаки. Працюємо в рамках закону і на совість.

Як це працює?

Процес роботи

 • 01
  Заявка

  Потрібна наша допомога? Залишай заявку на нашому сайті, у чаті або телефонуй за номерами, вказаними на сайті. А далі переходимо до наступного кроку!

 • 02
  Консультація

  Ми опрацювали твою заявку та можемо надати тобі кваліфіковану допомогу під час консультації. Формат обирай сам - телефоном, у Skype чи у нас в офісі. Як тобі зручніше?

 • 03
  Договір

  Круто! Тепер ми з тобою співпрацюватимемо. Залишилось лише обговорити умови та укласти договір про надання послуг.

 • 04
  Надання послуг

  Ти вже знайомий зі своїм бухгалтером та юристом, тож ми можемо повноцінно здійснювати замовлену тобою послугу.

Що про нас кажуть клієнти?

Що про нас кажуть клієнти?

Відгуки

Олександр Миколаєнко

CEO Tallium Inc.

Працюю з БІП вже 8 років, з моменту відкриття свого бізнесу. Якість сервісу зросла за останніх кілька років, хлопці підлаштувалися під наші процеси. В цілому задоволений якістю послуг, готовий рекомендувати іншим підприємцям.

Сергій Тюрін

СЕО Lanteria

Співпрацюємо з BIP вже багато років. Якщо говорити про бухгалтерський обслуговуванні, для мене важливі 3 речі: відповідність законодавству і вимогам держорганів, хороші відгуки від співробітників і, щоб, по можливості, потрібно мінімум мого особистого часу :) З BIP все три мої цілі досягаються!

Аліна Гірс

директор компанії Worldticket

Як директор нашої компанії, дуже рада, що в свій час зробила вибір на користь Наталії та Романа з ведення бухгалтерії всіх наших співробітників. Все робиться оперативно, в обумовлені терміни. Нещодавно перейшли на електронний документообіг з ініціативи Наталії. Можна і з особистих питань бухгалтерським завжди отримати консультацію. Дякую Вам за прекрасну роботу. Однозначно, рекомендую!

Володимир Красношапка

керівник ІТ відділу

Користуюся послугами бухгалтерії bip.net.ua вже багато років. Весь цей час рівень сервісу - на високому рівні. Настійно рекомендую всім, хто хоче довірити бухгалтерію професіоналам, звертатися в компанію БІП.

Мы предоставляем широкий спектр услуг для предпринимателей (ФОП, ТОВ), в сфере бухгалтерии и юриспруденции. Уверены, у нас ты найдешь то, что тебе нужно.

Блог