Перевірка свого контрагента

Надійність контрагента – надважливий показник успіху вашої сумісної з кимось справи. Реалії українського бізнесу такі, що навколо значна кількість шахраїв та недобросовісних підприємців. Саме для того, щоб не зв’язати себе з такими особами, треба приділити окрему увагу перевірці свого майбутнього бізнес партнера. В юридичному середовищі цей процес ще набув запозиченої назви «due diligence».

На радість сумлінних підприємців на сьогодні доступні прозорі онлайн-бази, в  тому числі й державні, які дозволяють здійснити перевірку контрагента за різними показниками. На які моменти слід звертати увагу, що включає в себе перевірка майбутнього партнера, та як її здійснити? Розказуємо детально.

Перевір свого контрагента – найперші кроки

 1. Перш за все, слід перевірити факт існування підприємства як такого. Якщо ви плануєте працювати з фізичною особою-підприємцем, ви маєте бути впевнені, що вона зареєстрована та має законні підстави для здійснення підприємницької діяльності . Також на цьому етапі, як для ФОП, так і для юридичних осіб, слід  поглянути на статус реєстрації та переконатися, що ваш майбутній партнер не перебуває в стані припинення діяльності.

Знайти відповідні дані легко, для цього варто звернутися до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Звертаємо вашу увагу: навіть, якщо контрагент надав вам витяг з Реєстру в електронному чи паперовому варіанті, не полінуйтесь самостійно здійснити пошук. Від підробок ніхто не застрахований.

 1. Наступним етапом має бути перевірка КВЕДів, розміру статутного  капіталу, повноваження особи, уповноваженої на підпис. Вся ця інформація вам знадобиться, щоб розуміти, яку діяльність і в яких об’ємах ви можете вести з  контрагентом.  Адже, наприклад, у директора можуть бути певні обмеження на укладення угод, наприклад, до 100 тис. грн.
 2. І, звичайно ж, не забудьте здійснити перевірку по судових реєстрах в рамках due diligence. Це дасть вам розуміння того, як часто і з приводу яких питань звертається до суду і відповідає перед законом ваш ймовірний партнер.

Як перевірити свого партнера на наявність податкового боргу?

Ще  одним важливим етапом  є перевірка контрагента через електронний сервіс ДПС. Скористатися ним варто для того, щоб дізнатися систему оподаткування контрагента, а також наявні в нього податкові борги.  Майте на увазі, що оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків в цій базі відбувається щоденно, окрім вихідних і святкових днів. Тож не поспішайте записувати майбутнього партнера в боржники.

Як бачимо, ДПС  зробила доступною можливість дізнатися систему оподаткування контрагента онлайн – дізнайся все про свого контрагента легко і швидко.

Отже, due diligence вимагає клопіткої та зосередженої роботи, а також високих аналітичних навичок. Проте, у кваліфікованого спеціаліста це не забере багато сил та часу. Дану послугу вам з радістю нададуть юрисконсульти БІП.

Переваги роботи з нами

Переваги роботи з нами

1
Актуальність

Наші юристи стежать за змінами в законодавстві, щоб надати тобі найактуальнішу інформацію.

2
Формат

Надаємо детальну письмову консультацію для економії твого часу або ж консультуємо усно.

3
Конфіденційність

Ми гарантуємо тобі 100% конфіденційність усіх процесів, умов договору, даних та інших нюансів твого бізнесу.

4
Супровід

Юридичний супровід твого бізнесу в подальшому.

Як це працює?

Процес роботи

 • 01
  Проблема

  Поясни нашому юристу суть своєї проблеми у зручному тобі форматі: в телефонному чи онлайн режимі.

 • 02
  Документи

  Надай нам всі необхідні документи для аналізу і реальної оцінки ситуації.

 • 03
  Консультація

  Ми проводимо консультацію в телефонному режимі, або готуємо письмову консультацію з відповідями на всі питання.

 • 04
  Дії

  Прописуємо алгоритм наступних юридичних дій за підсумками обговорення.

Що про нас кажуть клієнти?

Що про нас кажуть клієнти?

Відгуки

Аліна Гірс

директор компанії Worldticket

Як директор нашої компанії, дуже рада, що в свій час зробила вибір на користь Наталії та Романа з ведення бухгалтерії всіх наших співробітників. Все робиться оперативно, в обумовлені терміни. Нещодавно перейшли на електронний документообіг з ініціативи Наталії. Можна і з особистих питань бухгалтерським завжди отримати консультацію. Дякую Вам за прекрасну роботу. Однозначно, рекомендую!

Володимир Красношапка

керівник ІТ відділу

Користуюся послугами бухгалтерії bip.net.ua вже багато років. Весь цей час рівень сервісу - на високому рівні. Настійно рекомендую всім, хто хоче довірити бухгалтерію професіоналам, звертатися в компанію БІП.

Олександр Миколаєнко

CEO Tallium Inc.

Працюю з БІП вже 8 років, з моменту відкриття свого бізнесу. Якість сервісу зросла за останніх кілька років, хлопці підлаштувалися під наші процеси. В цілому задоволений якістю послуг, готовий рекомендувати іншим підприємцям.

Сергій Тюрін

СЕО Lanteria

Співпрацюємо з BIP вже багато років. Якщо говорити про бухгалтерський обслуговуванні, для мене важливі 3 речі: відповідність законодавству і вимогам держорганів, хороші відгуки від співробітників і, щоб, по можливості, потрібно мінімум мого особистого часу :) З BIP все три мої цілі досягаються!

Блог