Умови отримання і штрафи за відсутність ліцензіі

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до вимог Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп юридичні особи та фізичні особи-підприємці, що здійснюють продаж підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім діяльності, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин.

Право на роздрібну торгівлі тютюновими виробами дозволяється суб’єктам господарювання лише на загальній системі оподаткування.

Наголошуємо, що за продаж алкоголем та тютюнових виробів без відповідних ліцензій передбачена відповідальність шляхом застосування санкцій до суб’єктів господарювання у вигляді штрафів у розмірі 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень (стаття 17 Закону № 481/95-ВР).

Законодавством передбачена адміністративна відповідальність за торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без відповідної ліцензії, що тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб від 17000 до 34000 гривень (стаття 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Переваги роботи з нами

Переваги роботи з нами

1
Актуальність

Наші юристи стежать за змінами в законодавстві, щоб надати тобі найактуальнішу інформацію

2
Консультація

Надаємо безкоштовні юридичні консультації в процесі роботи

3
Персоналізованість

Індивідуальний підхід під конкретний запит

4
Супровід

Можливий юридичний супровід в подальшому

Як це працює?

Процес роботи

 • 01
  Проблема

  Поясни нашому юристу суть своєї проблеми у зручному тобі форматі: в телефонному чи онлайн режимі

 • 02
  Документи

  Надай нам всі необхідні документи для аналізу і реальної оцінки ситуації

 • 03
  Консультація

  Ми проводимо консультацію в телефонному режимі, або готуємо письмову консультацію з відповідями на всі питання

 • 04
  Дії

  Прописуємо алгоритм наступних юридичних дій за підсумками обговорення.

Що про нас кажуть клієнти?

Що про нас кажуть клієнти?

Відгуки

Аліна Гірс

директор компанії Worldticket

Як директор нашої компанії, дуже рада, що в свій час зробила вибір на користь Наталії та Романа з ведення бухгалтерії всіх наших співробітників. Все робиться оперативно, в обумовлені терміни. Нещодавно перейшли на електронний документообіг з ініціативи Наталії. Можна і з особистих питань бухгалтерським завжди отримати консультацію. Дякую Вам за прекрасну роботу. Однозначно, рекомендую!

Володимир Красношапка

керівник ІТ відділу

Користуюся послугами бухгалтерії bip.net.ua вже багато років. Весь цей час рівень сервісу - на високому рівні. Настійно рекомендую всім, хто хоче довірити бухгалтерію професіоналам, звертатися в компанію БІП.

Олександр Миколаєнко

CEO Tallium Inc.

Працюю з БІП вже 8 років, з моменту відкриття свого бізнесу. Якість сервісу зросла за останніх кілька років, хлопці підлаштувалися під наші процеси. В цілому задоволений якістю послуг, готовий рекомендувати іншим підприємцям.

Сергій Тюрін

СЕО Lanteria

Співпрацюємо з BIP вже багато років. Якщо говорити про бухгалтерський обслуговуванні, для мене важливі 3 речі: відповідність законодавству і вимогам держорганів, хороші відгуки від співробітників і, щоб, по можливості, потрібно мінімум мого особистого часу :) З BIP все три мої цілі досягаються!

Ми надаємо широкий спектр послуг для ІТ підприємців у сфері бухгалтерії та юриспруденції. Впевнені, у нас ти знайдеш те, що тобі потрібно.

Детальніше про послугу

Ліцензування торгівлі алкоголем або тютюновими виробами здійснюється у відповідності до вимог, визначених статтею 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі за текстом – Закон № 481/95-ВР).

Термін видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами – один рік.

Вартість дозволу на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюновими виробами

Плата за видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами залежить від території провадження підприємницької діяльності та справляється щоквартально рівними частками.

Зокрема, в обласних центрах, а також для торгових площ більше 500 квадратних метрів, віддалених не більш ніж на 50 км від міст обласного значення – плата за видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем складає 8000 гривень на кожний касовий, на роздрібну торгівлю тютюновими виробами – 2000 гривень на кожний пункт реалізації товарів (місце торгівлі); у сільській місцевості – плата за видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями складає 500 гривень на кожний касовий апарат, на роздрібну торгівлю тютюновими виробами – 250 гривень на кожне місце торгівлі. Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі – 780 гривень на кожний пункт реалізації товарів незалежно від території розташування.

Акцентуємо Вашу увагу на те, що для здійснення роздрібної торгівлі алкоголем (крім пива) площа приміщення, в якому здійснюватиметься реалізація товарів, має бути не менше 20 квадратних метрів. Зазначене обмеження щодо торговельної площі не стосується роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Також зазначаємо, що плата за ліцензію на здійснення роздрібної торгівлі алкоголем передбачена за кожен касовий апарат, що використовується в пункті реалізації. Як висновок, у разі наявності декількох таких пунктів реалізації, необхідно отримувати ліцензію на кожен з них у відповідності до кількості касових апаратів.

Процедура отримання ліцензії

Ліцензії видаються за заявами суб’єктів господарювання, поданими особисто заявниками, їх уповноваженими особам (з долученням копій підтверджуючих документів, що посвідчують право на представництво інтересів заявника) або надісланими рекомендованими листами до Головних управлінь ДПС в областях або м. Києва за місцем провадження господарської діяльності. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто такі заяви приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про прийняття пакету документів.

До заяви про видачу відповідної ліцензії обов’язково додається копія платіжного документа про здійснення оплати ¼ вартості ліцензії та копія правовстановлюючого документа, що підтверджує право власності / користування торговельним приміщенням.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 10 календарних днів з дня одержання вищезазначених документів. У рішенні про відмову у видачі ліцензії повинна бути вказана підстава для відмови з посиланням на відповідні норми законодавства.

Блог