Умови перебування на загальній системі оподатуквання: зміни на час війни
Доволі поширена форма оподаткування підприємницької діяльності – загальна система оподаткування. В сьогоднішній статті ми проаналізуємо, як змінилися умови оподаткування для “загальників” з моменту впровадження воєнного стану.
Нагадуємо, що раніше ми розглянули зміни для всіх груп спрощенців, тож шукайте відповідні статті на нашому сайті, щоб бути в курсі подій.
Вимоги та умови перебування
Якщо ви платник податку на загальній системі, основні умови перебування, встановлені законодавством, наступні (ці положення не змінились під час війни):
- Основні податки і платежі та їх ставки:
-
- ПДФО від прибутку – 18%;
- військовий збір – 1,5%;
- єдиний соціальний внесок – 22% від доходу, але не менше ніж мін. розмір ЄВ;
- ПДВ – у разі перевищення доходу за останні 12 місяців 1 млн грн чи добровільна реєстрація;
- акцизний податок, податок на мито тощо (в разі здійснення відповідної діяльності).
- Види діяльності – не обмежено;
- Кількість найманих працівників – не обмежено;
- Ведення обліку – здійснення обліку доходів та витрат відбувається за затвердженими типовими формами в паперовому або електронному вигляді, у тому числі через E-кабінет. Також передбачається ведення обліку товарних запасів.
- РРО – застосовується.
Зміни з початку воєнного стану
Звітність
“Загальники” зобов’язані подавати річну Декларацію про майновий стан і доходи, яка включає звіт з єдиного внеску. Термін подачі звітності – 40 календарних днів за завершенням року (до 9 лютого).
За умови наявності найманих працівників також передбачена подача щоквартальної звітності (протягом 40 календарних днів за завершенням кварталу).
У період дії воєнного стану дозволяється подача Декларації (як річної, так і квартальної) протягом 6 місяців після завершення чи скасування цього стану, у разі неможливості своєчасного звітування.
Строки сплати податків
ПДФО, військовий збір – авансові платежі до 20 числа місяця, наступного за кварталом (до 20 квітня, липня і жовтні відповідно). За IV квартал аванс не потрібно платити, а подати декларацію про майновий стан і доходи – до 9 лютого.
У разі неможливості вчасної оплати з моменту впровадження воєнного стану передбачена можливість виконання цього обов’язку протягом 6 місяців після завершення чи скасування цього стану.
Єдиний внесок зазвичай сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом. За звітний період, календарний рік, протягом 40 календарних днів за закінчення року, тобто до 9 лютого подається Додаток ЄСВ 1. Термін сплати – в день подання цього додатку.
Наразі дозволено не сплачувати ЄСВ (за себе) з 01.03.2022 р. + 12 календарних місяців після закінчення воєнного стану. Зверніть увагу, що за період несплати єдиного внеску не здійснюється нарахування страхового стажу.
ПДФО, ВЗ, ЄВ (в разі наявності найманих працівників чи при виплаті та нарахуванні доходів фіз. особам (ФОПам) сплачується щомісячно при виплаті доходу, як і до впровадження воєнного стану. При цьому, на відміну від спрощенців, загальники сплачують ці податки за всіх працівників, в тому числі мобілізованих до ЗСУ.
У разі неможливості сплатити відповідні податки, знову ж таки дозволяється відтермінування оплати на строк 6 місяців після скасування чи завершення воєнного стану.
Якщо ви маєте запитання щодо оподаткування вашого бізнесу на загальній системі, наші спеціалісти нададуть кваліфіковану індивідуальну консультацію бухгалтера. Адже ми в БІП прагнемо позбавити бізнес бухгалтерських турбот.
Вікторія Чушенко
7.06.2022