Послуги бухгалтера для ФОП
«Та що я сам з бухгалтерією не впораюсь?» – саме так часто думають підприємці при започаткуванні власного бізнесу. Однак рано чи пізно кожен стикається з проблемами з податками, звітністю, наймом працівників. У цьому матеріалі розглянемо у якому випадку та коли стануть у нагоді послуги кваліфікованого бухгалтера.
Реєстрація ФОП
Зареєструвати ФОП може будь-яка особа віком від 18 років, що є громадянином України або резидентом Відкриття ФОП має безліч підводних каменів. Найчастіше проблеми виникають з вибором КВЕДів, системи оподаткування, тощо.
Кожен випадок варто розглядати окремо, але є і закономірності: найчастіше у ІТ сфері зустрічаються ФОПи третьої групи єдиного податку, що обирають види діяльності, які ми розглядали у матеріалі «Вибираємо КВЕДи для ІТ ФОПа»
Якщо тобі необхідно відкрити ФОП, наші спеціалісти допоможуть тобі з:
- Заповненням необхідних документів;
- Поданням заяви на реєстрацію ФОП до держреєстратора;
- Переведенням на спрощену систему оподаткування;
- Отриманням витягу та виписки з ЄДР.
Ведення бухгалтерії ФОП
Бухгалтерія для ФОП часто є досить складною. Велика кількість контрагентів, багато найманих працівників, динамічна податкова складова (ріст мінімальних зарплат, податків, внесення змін у Законодавство, застосування РРО) – все це потребує контролю та оптимізації. Фахівці БІП здійснюють ведення бухгалтерії ФОП на аутсорсі.
Чи можна самостійно? Звісно! Однак чи вистачить у тебе часу моніторити постійні зміни, обраховувати податки за себе та працівників, сплачувати їх у бюджет, відслідковувати оплати клієнтів? Впевнені, що краще виділити цей час на розвиток бізнесу чи роботу.
Ведення бухгалтерії ФОП у БІП включає:
- обрахунок, сплата податків до бюджету;
- формування та подання звітності;
- щоквартальні звірки з ДПС;
- ведення книги обліку;
- консультації бухгалтера;
- контроль первинної документації.
Консультація бухгалтера
Під час ведення підприємницької діяльності так чи інакше виникають запитання. «Коли платити ЄСВ у 2021 році?», «Яку форму оподаткування обрати для ІТ сфери?», «Які розміри мінімальної заробітної плати у 2021 році?» – ці та інші питання чи часто чуємо від наших клієнтів.
Наші бухгалтери консультують з питань:
Кадровий облік
Один з найскладніших процесів у бухаглтерії – кадровий облік працівників. Об’єм роботи не дозволяє ФОПу чи директору ТзОВ займатись цим самостійно. Бухгалтеру необхідно вести:
- Договори (колективний та кадровий);
- Трудові книжки співробітників та Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них;
- Штатний розпис, правила внутрішнього розпорядку;
- Графік відпусток, зарплатні відомості і ще близько 10 різних документів.
Погодься, це досить непросто, тому краще довірити це спеціалісту, а не займатись питаннями кадрового обліку самостійно.
Наталя Юдіна
30.06.2021